İmalat

Fabrikamızda imalatı gerçekleştirilen ürünlerde kullandığımız malzemeler dünyada kalite yönünden tescillenmiş markalardır.

Vinçlerimizde 18 t/mt’den 300 t/mt’ ye kadar olan makinelerin çelik konstrüksiyon şase, kule ve ana bom parçalarında kimyasal analizleri, çekme deneyleri yapılmış ve yetkili kuruluşlar tarafından uygunluğu onaylanmış sertifikalı St 52- 3 kalitesinde saclar kullanılmaktadır.

Kırma-uzatma bomları ve 2.kırmauzatma bomları ise Ra: 700 N/mm2 yüksek mukavemetli ithal çelikten yapılmaktadır. Sizlerin talebine göre makinenin bütün parçalarında da bu sacı kullanabilmekteyiz.

Ürünlerimizde taşıyıcı araçlara binen yükün hafifletilmesi ve daha yüksek mukavemette iş yapabilmesi için 120 t/m ile 240 t/m arası ve üzeri vinçlerde vincin tamamında Ra: 965 N/mm2 ithal yüksek mukavemetli saclar kullanılmaktadır.

Hidrolik sistemde kullanmış olduğumuz kumandalar, valfler, tesisat boruları, hidrolik bağlantı elemanları, yağ filtreleri, soğutucu ve pompa tamamen ithal olup çalışma basınç aralıkları debisi en uygun şekilde seçilerek sistemin seri, rahat ve uzun ömürlü çalışmasını sağlamaktadır. Silindir grubunun tamamını kendi bünyemizde yapmakta olup, boğaz piston parçaları ağır iş makinaları keçe grubu olan dünya standartlarına uygun toleranslarda CNC tezgâhlarda işlenerek montajı yapılmaktadır. Honlanmış borularımız St 52-3 kalitesinde, kromlu millerimiz Ck 45 kalitesinde tamamı ithal ürünlerdir.

Dönüş sistemimizde kullandığımız döner tabla yatağı dişlimiz çift sıra masuralı çelik gövde dünya standartlarına uygun 12,9 kalitesinde özel saplamalarla şase ve kuleye bağlanabilen dişlilerdir. Alman rothe-erde veya han makine kullanılmaktadır. Vincin mafsallarında kullanılan pernoların tamamı ısıl işleme tabi tutularak montajı yapılmaktadır.

Operatörün kullanımını kolaylaştırmak daha sağlıklı ortamda çalışabilmesini sağlamak amacıyla dingil üzeri makinalarımızda kabin, aydınlatma, ikaz işaretleri vs. standart olarak bulunmaktadır.

Firmamız satış sonrası bakım ve servis hizmetlerine de önem vererek, konusunda tecrübeli elemanları ile hizmet vermektedir.